روز کنکور چیکار کنیم ؟

روز قبل از کنکور

روز قبل کنکور به هیچ عنوان مطلب جدید را که قبلا نخواندید مطالعه نکنید و اگر هم می خواهید روز قبل از آزمون روز درس بخوانید فقط نکته هایی که قبلا یادداشت کرده اید را مرور کنید ولی بهترین کار روز قبل کنکور استراحت و تمرکز برای دادن یک امتحان بی نظیر و فوق العاده هست.

سعی کنید تمام وسایل خود از جمله مداد ، پاک کن ، تغذیه و … شب قبل آماده کنید شام سبک میل کنید تا شب راحت بخوابید. به احتمال زیاد شب کنکور استرس خواهید داشت ولی سعی کنید به استرس ها و تنش ها بی محلی کنید و به آن ها اهمیت ندهید ، چون شما تلاش خود را انجام داده اید و دیگر نتیجه را به خدا بسپارید. سعی کنید روز قبل به محل برگزاری آزمون بروید و با مسیر اشنا شوید 

البته اگر چند دقیقه دور و اطراف محل آزمون باشید با محیط اشنا می شوید و باعث می شود استرس شما کاهش پیدا کند.

صبح کنکور

صبح روز کنکور سعی کنید به موقع از خواب بیدار شوید صبحانه مقوی میل کنید و وسایل خود را چک کنید تا چیزی را فراموش نکنید. همراه خود تغذیه های سالم  ببرید . سعی کنید آب میوه همراه خود داشته باشید که هم تشنگی را سر جلسه رفع کند هم قند شما را کنترل کند. به موقع از خانه حرکت کنید و دقیقه 90 نباشید چون هر چه زودتر در محل حاضر شوید برایتان بهتر است (استرس تان کم می شود و زودتر خود را پیدا می کنید )

 

سر جلسه کنکور

مهم ترین نکته سر جلسه ی کنکور یا هر امتحان دیگری فاکتور زمان هست که شما باید از قبل روی ان کار میکردید حتما در پاسخ دادن به سوالات درس ها زمان را فراموش نکنید سعی کنید چند دقیقه از هر درس را زمانش را نگه دارید تا در پایان وقتتان را برای سوال هایی که شک دارید یا راه حل زمان بر دارند بگذارید. 

تکنیک * – را فراموش نکنید البته این علامت ها قرارداد بین خودتان هست و می توانید از هر علامتی که می خواهید استفاده کنید مثلا اگر بین دو گزینه مشکوک هستید می توانید از علامت * و یا اگر سوالی راه حل طولانی دارد و زمان بر هست از علامت – استفاده کنید. در تست زنی شما 3 فاکتور اهمیت دارد 

دانش ، زمان ، تمرکز 

دانش : به هیچ عنوان شانسی سوالی را نزنید چون هر 3 سوال غلط یک سوال درست را از بین خواهد برد.

زمان : حتما مدت زمانی را که باید به یک درس پاسخ دهید را توجه کنید.

تمرکز : تمرکز در تست زنی بسیار اهمیت دارد سعی کنید با دقت کامل به سوالات پاسخ دهید و فقط تمرکز خودتان را سر جلسه کنکور بگذارید و به هیچ چیز دیگری فکر نکنید

چون اگر راه حلی را اشتباه بروید به احتمال زیاد این جواب در بین گزینه ها وجود دارد و شما خوش حال می شود و آن را تیک میزنید و در صورتی که گزینه غلط را علامت زدید.

اشتباهات سر جلسه کنکور

یکی از بزرگترین اشتباهات دانش آموزان سر جلسه کنکور این است که دائما به سرنوشت آیندشان فکر میکنند

اگر کنکورم را خراب کنم چی میشه ؟؟

اگر قبول نشوم چی به خانواده ام بگم ؟؟

و …

این اشتباه بسیار بزرگی است که شما کنکور خود را صرف فکر کردن به این افکار منفی و  نادرست کنید و این افکار فقط باعث از بین رفتن روحیه شما و خراب شدن کنکورتان می شود.

دومین اشتباه در روز آزمون سراسری این است که داوطلب فکر میکند که همه ی سوالاترا باید پاسخ دهد ولی این تفکر بسیار غلطی است شما برای قبولی در بسیاری از  رشته ها اگر میانگین درس های تخصصی تان بالای 70 یا 80 باشد به راحتی می توانید جزو رتبه برتر های رشته ی خود شوید پس از این موضوع نتیجه می گیریم که رتبه برتر ها هم در همه ی درس ها به همه ی سوالات پاسخ نمی دهند پس سعی کنید اول سوالاتی که مطمئن هستید درست پاسخ می دهید را حل کنید و بعد به سراغ دیگر سوالات بروید.

برای همه ی شما عزیزان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

روز های پایانی مانده به کنکور را چیکار کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *