دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از دانشگاه‌های فنی و صنعتی ایران است که در شهر تهران پردیس مرکزی آن از غرب به خیابان ولیعصر و از شرق به خیابان حافظ می‌رسد قرار دارد .دانشگاه صنعتی امیر کبیر، نخستین دانشگاه صنعتی ایران و و از با سابقه‌ ترین مؤسسات آموزش عالی ایران در حوزه های فنی و مهندسی است. این دانشگاه در آبان ۱۳۳۵ معادل ۱۹۵۸ میلادی، تأسیس شد.پلی‌تکنیک تهران برای سومین سال پیاپی در نظام رتبه‌بندی دانشگاه لایدن (سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴) به‌عنوان برترین دانشگاه ایران معرفی می‌شود.دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۱۶ دانشکده، ۶ گروه آموزشی مستقل، ۳ واحد آموزشی در شهرهای بندرعباس، گرمسار و ماهشهر دارا است. در دانشگاه صنعتی امیر کبیر دوره کارشناسی در ۳۳ رشته، کارشناسی ارشد در ۴۳ رشته و دکترا در ۳۴ رشته ارائه می شود. دانشگاه پلی تکنیک در طول زمان از لحاظ کمی و کیفی گسترش چشمگیری یافت و در نتیجه ی این گسترش امروز این دانشگاه به عنوان «مادر دانشگاه‌های صنعتی کشور» تلقی می شود و سعی در آن داشته است با توسعه دادن فعالیت های آموزشی، تحقیقاتی و دانشجویی، جایگاه بالایی را در مراکز علمی تحقیقاتی به خودش اختصاص دهد.همانطور که از اسم صنعتی دانشگاه صنعتی امبیرکبیر پیدا است، یک دانشگاه فنی و مهندسی می‌ باشد و از رشته‌ های تجربی و انسانی (به غیر از رشته معارف و علوم انسانی) دانشجو جذب نکرده است.
مزایای دانشگاه صنعتی امیر کبیر:
یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه امیر کبیر این است که به رتبه های برتر خود مزایای تحصیلی و رفاهی می دهد.
ازدومین مزایای این دانشگاه می توان گفت این دانشگاه به دلیل سطح علمی بالایی که دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل دانشجویان در دوره های کارشناسی، ارشد و دکتری می باشد.
دانشجویان این دانشگاه می توانند با ثبت دو مقاله و نگه داشتن معدل بالای خود، برای مهاجرت تحصیلی و گرفتن بورسیه تحصیلی اقدام کنند.
کتابخانه
سالن مطالعه
سالن ورزشی
سالن غذاخوری
مجهز به امکانات کمک آموزشی مدرن مانند ویدئو پروژکتور و شبکه اینترنت
دارای تجهیزات مدرن گرمایش و سرمایش و صندلی‌های مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *