مشاوره تحصیلی کنکور – مشاوره کنکور سراسری

مشاوره کنکور

مشاوره تحصیلی کنکور

مشاوره تحصیلی کنکور یکی از سوالات متداول دانش آموزان است که چرا من باید مشاوره تحصیلی داشته باشم ؟

2 تا از بزرگترین مشکلات دانش آموزان در سال های نزدیک به کنکور هدف گذاری و برنامه ریزی دقیق است.

هدف گذاری : شما به عنوان دانش آموز تا آخر هفته چه دستاورد هایی را باید داشته باشی ؟ تا آخر ماه چطور ؟ سال بعد چی ؟ چه رشته ای را در دانشگاه می خواهی بخوانی ؟

به این سوالات توجه کنید و سعی کنید دقیق و کامل به همه ی آن ها پاسخ دهید. اول از همه رشته ی دانشگاهی (هدف یک ساله یا بیشتر) سپس سراغ اهداف یک ماهه و هفتگی بروید و دقیق برای خود مشخص کنید.

اما ما چرا باید مشاوره تحصیلی داشته باشیم که او ما را راهنمایی و کمک کند ؟ ( خودم هم می توانم این را انجام دهم پس چه نیازی به مشاور هست؟ ) 

مساله ی مهم در انتخاب رشته ی دانشگاهی بحث علاقه ، توانایی شما و سرنوشت آن رشته در آینده است.

متاسفانه بعضی افکار و باور های ما که از دوران کودکی همراه ما بوده که اکثر آن ها را از محیط پیرامون خود دریافت کرده ایم ، باعث شده که فکر کنیم مثلا به یکی از رشته های دانشگاهی علاقه داریم ولی در مواقع ما هیچ وقت در رابطه با ان رشته تحقیق جامع یا به صورت عملی انجام ندادیم و فقط چون اطرافیان گفته اند که برو به آن رشته ، حالا ما فکر می کنیم فقط در دنیا همان یک رشته وجود دارد که ما توانایی در آن داریم. چه بسیار دانش آموزانی که سر همین انتخاب های اشتباه زندگیشان به راه های غلط کشیده شد و بعد از آن همه تلاش و پشت کنکور ماندن وارد یک رشته شدند و تازه بعد از سه ماه دانشگاه رفتن متوجه شدند که آن ها اصلا به آن رشته علاقه ندارن و حتی از آن متنفر هستند !!!!

بله درست متوجه شدید متاسفانه بعضی از افراد بدون اطلاع دقیق از یک رشته وارد آن می شوند و متاسفانه دچار صدمه می شوند که این صدمه هم از لحاظ مادی است و هم از لحاظ معنوی.

کار مشاور کنکور در این جا مشخص می شود که او بدون تعارف و بر اساس توانایی ها و علاقه شما و تجربه ای که خود از دنیای پیرامون دارد با کمک خود شما برایتان هدف گذاری می کند که این هدف گذاری جزو بهترین هدف گذاری ها است چون هم خود شما کاملا در آن دخیل هستید هم یه فرد با مهارت از تمام لحاظ در کنار شما قرار دارد و شما را در این راه پر پیچ و خم همراهی می کند و سعی کنید از یک مشاوری راهنمایی بخواهید که هم در مبحث مشاوره خبره باشد و هم در زمینه کسب و کار های اطلاعات داشته باشد.

 

مشاوره ماترو

برنامه ریزی دقیق

حالا که هدف گذاری را انجام دادید وقت آن است که یک برنامه دقیق تنظیم کنید تا به اهدافی که خودتان یا مشاور تحصیلی مشخص کرده برسید. در این قسمت هم اگر مشاور داشته باشید او برایتان برنامه ریزی هفتگی انجام می دهد ، دائما پیگیری می کند تا کار ها دقیق و اصولی پیش برود اگ سوال یا مشکلی در زمینه مشاوره (نحوه ی تست زنی ، نحوه ی مطالعه و …) داشته باشید پاسخ می دهد 

اما اگر خودتان بخواهید برنامه ریزی را انجام دهید باید اول به اهداف بلند مدت خود (مثلا پزشکی) توجه کنید کسی که مثلا می خواد دندان پزشکی قبول شود نباید روزی دو ساعت درس بخواند

برنامه ریزی روزانه به این شکل است  

یک ساعت و نیم خواندن ادبیات ، 1 یک ساعت و نیم شیمی ، یک ساعت دین و زندگی ، یک ساعت و نیم تست ریاضی و…

برنامه ریزی هایتان باید متناسب با اهدافتان باشند و اگر واقعا هدف گذاری دقیق انجام داده باشید و به علاقه ی خود آگاه شده باشید باید نهایت تلاش خود را در طول روز انجام دهید تا هر روز یک قدم به اهداف خود نزدیک تر شوید و البته در کنار این فعالیت های روزانه استراحت و تفریح را به هیچ عنوان فراموش نکنید اگر جسم و روح شما خسته باشد به مرور بازدهی شما کم می شود و دیگر نتایج خوبی به دست نخواهید اورد.

چجوری درس بخونم ؟

چگونه درس بخوانم ؟

این که چجوری باید درس بخوانیم برای هر نفر یکسان نیست ولی اگر بخواهیم به صورت کلی این موضوع را توضیح دهیم در درس های حفظی مثل زیست (البته زیست نیاز به فهمیدن و درک عمیق دارد) باید نکات مهم را خلاصه نویسی کرده تا در زمان مرور بتوانیم سریع مطالب را دوره کنیم و بهتر است این درس ها را اول صبح بخوانیم چون مغز آمادگی بیشتری برای به خاطر سپردن و یادگیری دارد.

درس های تمرینی مثل ریاضی باید دائما قلم و کاغذ داشته باشیم و تمرین ها و تست های مختلف را حل کنیم.

چگونه ریاضی بخوانیم؟

در این نوع درس ها فقط خواندن هیچ فایده ای ندارد اگر با تمرین و تکرار همراه نباشد اول باید مفاهیم را یاد بگیریم بعد با تمرین و تکرار آن ها را در ذهنمان تثبیت کنیم.

با داشتن مشاوره تحصیلی کنکور تمام این موارد را در زمان کوتاهی یاد خواهید گرفت و می توانید در مدت زمان کوتاهی به موفقیت در زمینه ی تحصیلی درس پیدا کنید.

مشاوره تحصیلی کنکور کیست و چه کاری انجام می دهد ؟

مشاور تحصیلی کنکور اول با کمک خودت استعدادت را کشف می کند و با توجه به شناخت از جامعه و بازار کار فعلی و آینده چند رشته را به شما پیشنهاد می دهد و بعد برنامه ریزی دقیق برای شما انجام می دهد و هر روز پیگیری می کند و می توانید به صورت تلفنی و آنلاین با او ارتباط برقرار کنید.

چگونه میتوانم مشاور تحصیلی داشته باشم ؟

مشاوره تحصیلی آنلاین و مشاوره تحصیلی تلفنی بهترین نوع مشاوره است زیرا ممکن است در محل زندگی شما مشاور تحصیلی کم باشد یا دسترسی حضوری سخت باشد ولی با کمک اینترنت شما میتوانید به یک مشاور تحصیلی عالی و حرفه ای دسترسی پیدا کنید و به صورت آنلاین و یا تلفنی با مشاور خود در ارتباط باشید.

مشاور برای شما برنامه ریزی می کند و پیگری می کند تا مطمئن شود کارها درست پیش می رود. بعضی روز ها از شما درس ایی را که خوانده اید امتحان می گیرد تا نقاط ضعف و قوتتان مشخص شود و اگر اشکالی در تست زنی و نحوه ی مطالعه داشته باشد به شما در حل موضوع کمک می کند مشاور تحصیلی روند شما را مطابق آزمون هایی که می دهید تحلیل و بررسی می کند و مطابق شرایط به شما برنامه می دهد و شما را راهنمایی می کند.

مشاوره حضوری

دانش آموز به دفتر مشاور تحصیلی می رود در آن جا به صورت مستقیم با مشاور صحبت می کند که البته الان به دلیل شیوع بیماری کرونا این نوع مشاوره توصیه نمی شود تا به شما عزیزان آسیبی وارد نشود. چون هر مشکلی در سال کنکور ممکن است شما را از رقیب هایتان عقب بیاندازد.

چرا در گروه مشاوره ماترو ثبت نام کنم ؟

  1. برنامه ریزی شخصی سازی شده.

  2. پیگیری مداوم و مستمر توسط مشاوران گروه

  3. گفتگوی تلفنی و آنلاین با مشاور

  4. راهکار های مطالعه و تست زنی و مدیریت آزمون و کنترل خواب

  5. بعضی دروس از شما امتحان می گیرد تا روند تحصیلی شما را متوجه شود و اگر مشکلی داشته باشید چه در زمینه ی مطالعه و چه تست زنی ، آن ها را با کمک خودتان حل کند.

  6. تحلیل و بررسی آزمون ها

  7. دریافت فایل مدیریت استرس و تندخوانی

برای ثبت نام و ارتباط با گروه ماترو فرم زیر را تکمیل کنید

اسکرول به بالا