چه رشته ای در دانشگاه بخوانم

چه رشته ای برم دانشگاه

چه رشته اي برم دانشگاه ؟ اين يكي از سوالات پرتكرار دانش آموزان است كه کدام رشته را در دانشگاه بخوانم که از همه لحاظ (پول ، شخصيت اجتماعي و…) بهتر باشد ؟ چه رشته ای بخونم که پولدار بشم ؟ چه رشته ای بازار کار بهتر داره ؟ 

اول از همه این سوال را از خودتان بپرسید که آیا فقط هدفتان از دانشگاه رفتن بدست اوردن پول هست و یا این که به یک رشته علاقه داید و دوست دارید در آن زمینه تحقیق و پژوهش کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید و در کنار این ها درآمد هم داشته باشید

اگر جوابتان مورد اول است باید عرض کنم که شما با رفتن به یک رشته در دانشگاه بزرگترین اشتباه زندگیتان را مرتکب شده اید چون خیلی از افراد را در جامعه خواهید یافت که بدون دانشگاه رفتن و داشتن تحصیلات آکادمیک ، به درآمد های بالا رسیده اند می دانید چرا ؟؟؟؟

چون آن ها به کاری که می کنند علاقه دارند و از جان و دل برای آن کار زمان می گذارند دائما در آن زمینه آموزش می بینند و خود را بروز می کنند این افراد صبح ها با علاقه و شور و شوق به سر کار می روند و ایده های جدید را خلق می کنند و آن ایده ها را پیاده کرده و از آن ها درآمد های بالا کسب می کنند.

 البته منظور من اين نيست كه اصلا اين دسته به دانشگاه نروند بلكه منظور من اين است كه اگر مي خواهند به دانشگاه بروند به رشته ي مورد علاقه خود بروند و در آن تحصيل كنند ، در دانشگاه با چند نفر كه با آن ها هم عقيده هستند يك تيم بزنند و يك كسب و كار كوچك را در همان زمان دانشجويي شروع كنند و سپس آن كسب و كار را به مرور گسترش دهند و در اين صورت هم به تحصيل پرداخته اند و هم از لحاظ مالي تامين شده اند.

شما دوست عزیزم که امسال کنکور داری باید اول از همه هدفت را از دانشگاه رفتن مشخص کنی (جواب سوال چه رشته ای برم دانشگاه) و با مشورت و کمک مشاور قابل اعتماد رشته ای را که واقعا علاقه داری و در آن توانمندی های لازم را داری پیدا کنی (به این دلیل مشاور قابل اعتماد نیاز است چون بعضی وقت های ما احساسی تصمیم می گیریم و مورد بسیار مهم در این موضوع مشاور است که باید معتبر و قابل اعتماد باشد چون بعضی افراد سود جو خود را به عنوان مشاور معرفی کرده و با دادن وعده های پوچ و تو خالی آینده ی دانش آموز را به خطر می اندازند و مبالغ سنگین دریافت می کنند)

مشاوره ماترو آماده خدمت رسانی در زمینه پیدا کردن رشته مورد علاقه شما می باشد.

رزرو مشاوره

زمانی که شما هدفتان مشخص باشد انگیزه پیدا می کنید هر روز برای  رسیدن به آن هدف تلاش می کنید چون عشق و علاقه به آن کار را دارید. خیلی از افراد هستند که به شغلی می روند که درآمد خوبی دارد اما این افراد آن شغل را دوست ندارند و هر روز صبح با بی حوصلگی و ناراحتی به سر کار می روند و روز خود را می گذرانند این افراد یا از کار اخراج می شوند یا همیشه ناراحت و غمگین هستند و از زندگیشان لذتی نمی برند و همیشه منتظر روز هایی هستند که این مشکلات حل شود ولی جالب تر این است که برای رسیدن به چنین روز هایی تلاش نمی کنند !!!!!!!! 

 بله بعضي وقت ها زندگي ما انسان ها خيلي خنده دار مي شود با اطمينان مي گوييم كه فلان رشته را دوست داريم ولي هيچ تلاشي براي رسيدن به آن انجام نمي دهيم.

 

پس مهم ترین فاکتور شما برای انتخاب رشته ، علاقه است و بعد از آن باید شما ، درآمد و نیاز جامعه و… در نظر بگیرید و با مشورت با افراد آگاه آن رشته را انتخاب کنید و برای رسیدن به اهدافتان در آن رشته تلاش کنید و این را هم بدانید شما همه چیز را در دانشگاه یاد نخواهید گرفت چون هر مهارتي كه شما به آن علاقه داشته باشيد و بخواهيد در آن تحصيل كنيد را دانشگاه نمي تواند تمام و كمال به شما آموزش دهد چون هر مهارتي پيچيدگي هاي خاص خودش را دارد كه در زمان محدود دانشگاه نمي شود كه همه را به شما آموزش دهند پس باید آنقدر شور و شوق برای هدفتان داشته باشید تا خودتان دنبال منابع بگردید و آن مهارت را یاد بگیرید. البته تمام مواردی که در این قسمت مطرح شد را شما نمی توانید یک شبه در ذهنیتتان موارد کنید بلکه باید به مرور زمان عادت هایتان را تغییر دهید پیشنهاد می کنم مطلب موفقیت یک شبه را مطالعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *