معرفی بیل گیتس

بیل گیتس در خانواده اجتماعی به دنیا آمد پدرش وکیل دادگستری و مادر او آموزگار بود. او از سن 12 سالگی برنامه نویسی را آغاز کرد (البته همان طور که می دانید نوشتن کد در آن زمان با الان خیلی متفاوت است) علاقه بیل گیتس و پل آلن (دوست صمیمی بیل ) باعث شد که در این راه قدم بردارند و چند سال بعد دنیای تکنولوژی را متحول کنند و یک کمپانی بزرگ را خلق کنند که هنوز هم همچون گذشته پا بر جا است.

او بلافاصله بعد از مدرسه وارد دانشگاه شد و در رشته حقوق مشغول تحصیل شد و چون علاقه دیگری داشت و اهدافش به طور کلی با این رشته و زمینه متفاوت بود او از ساخته شدن یک نسخه کامپیوتر مطلع شد و تصمیم  گرفت شانس خود را امتحان کند و به مدیر آن شرکت تماس گرفت و به او گفت دارد روی یک نسخه از بیسیک کار می کند در صورتی که هنوز واقعا این کار را انجام نداده بود و فقط از این طریق می خواست نظر مدیران آن شرکت را جلب کند

و بعد از آن بیل گیتس از هاروارد بیرون آمد و تصمیم گرفت روی علاقه خود به همراه پل آلن کار کند و بعد آن شرکت خود را تاسیس کردند. (با هدف و مشورت این کار رو انجام داد نه این که از روی احساس زود گذر) و بعد آن ماکروسافت با IBM قرارداد بست و تیم ماکروسافت با توسعه سیستم عامل داس ، یک سیستم عامل قوی (نسبت به آن زمان) و هر ساله ماکروسافت سیستم عامل خود را توسعه داد و سرانجام سیستم عامل گرافیکی خود را منتشر کرد.

بیل گیتس از دوران نوجوانی اداره ماکروسافت را آغاز کرد و به سختی مشغول کار شد و بعد از 24 سال تصمیم گرفت از مدیریت ماکروسافت کناره گیری کند. بیل گیتس در سال 1994 با ملیندا ازدواج کرد و خانه بیل گیتس یکی از مدرن ترین خانه های جهان است که بالای 120 میلیون دلار قیمت دارد.

و یکی از جالب ترین و عجیب ترین اخلاق های او این است که تا سن 14 سالگی فرزندانش حق استفاده از موبایل را نداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *